Emlékeztek még rájuk? Az első sikeresen kelt csibéimre, akik saját tyúkjaim tojásából saját kakastól termékenyítve saját kotlóssal keltek?
Ilyenek voltak:
Emlékeztek a kis feketére?
Nos ő -a kis fekete- most már így néz ki:
A tyúkudvarom legjobb kiállású tyúkjai lettek! Lehet hó, fagy, egész nap kevernek-kavarnak. Nagyobb testűek, mint a többi tyúk, ugyanakkor szép könnyedek, finom lábúak, szép tartásúak, jó rájuk nézni! Levágott szárnnyal simán helyből átugorják (nem repülik) az 120-as kerítést... Már annyira vártam, hogy lassan elkezdjenek tojni, hiszen itt az ideje... már elmúltak 30 hetesek. Május elején jöttek a világra, és úgy tűnik most, azaz január 13-án kezdtek tojni. A férjem találta a tojást, először azt hitte valamelyik japáné sikerült kicsit nagyobbra, de nem! Persze nem a tojóládában, hanem a jól almozott istállóban volt a fészek. Végül is ebben a havas időben az a legfőbb tevékenységük, hogy kijönnek a tyúkólból és átsétálnak az istállóba, ahol egész nap tevékenykednek.
Ezen a képen a libák előtt álló tyúkok az újak
Hát ez a nap is eljött. Hogy a saját tyúkjaim saját kakas által termékenyített tojásaiból a saját kotlós által nevelt csibék megajándékoztak az első tényleg teljesen saját tojással!
Bár kinn szakad a hó és azt sem mondhatom, hogy meleg van, a tyúkjaim ráadásul naphosszat kint kóricálnak a hóban, hidegben, illetve keresnek-kutatnak napközben az istállóban, kint a bontott lucernabálában, hiába szorít a tél, a nappalok már hosszabbodnak, érzik ezt ők is, én is, már készülnek, készülünk az új évre, az új tavaszra!
Talán emiatt is van, hogy nem érdekel a hideg, a hó, nem is tudok most ilyen témákról írni, mert hamarosan itt a tavasz, gyorsan eljön és most szeretném felkészülve várni az új év szemes tojásait és az első melegebb naptól árgus szemmel figyelem majd a tyúkokat, melyik óhajt ismét kotlóssá válni!
Adom nekik a csíráztatott zabot, a csicsókát, néha egy kis káposztát és várjuk együtt az új tavaszt!
2013. Január13.